Usuwanie zaskórników nigdy nie było prostsze

4.4/5 - (5 votes)

Czym są zaskórniki?

Zaskórniki zwane wągrami są problemem bardzo powszechnym. Rodzaje występujących zaskórników możemy podzielić na otwarte i zamknięte. Zaskórniki otwarte przyjmują postać brązowych lub czarnych kropek i umiejscowione są głębiej pod skórą. Zaskórniki zamknięte są umiejscowione przy skórze. Najczęściej tym problemem mogą być dotknięte osoby, których cera jest przetłuszczająca, sucha lub mieszana. Pamiętać należy, że problem zaskórników może wystąpić u osób w każdym wieku. 

Jak usunąć zaskórniki skutecznie?

Osoba borykająca się z zaskórnikami zastanawia się jak usunąć zaskórniki w sposób skuteczny. W skutecznym zwalczaniu zaskórników pomogą zabiegi medycyny estetycznej takie jak:

  • peelingi chemiczne,
  • zabieg Acnelan,
  • peeling kawitacyjny,
  • mikrodermabrazja.

Zabiegi – zaskórniki na twarzy, czyli  zaskórniki na nosie, zaskórniki na czole, zaskórniki na brodzie, zaskórniki na policzkach, zaskórniki na plecach, szyi oraz dekolcie.

Występujące zaskórniki na twarzy oraz zaskórniki na nosie, zaskórniki na czole, zaskórniki na brodzie, zaskórniki na policzkach, zaskórniki na plecach, szyi oraz dekolcie można się pozbyć stosując peeling kwasami. Stosuje się w tym zabiegu kwas migdałowy, kwas salicylowy, kwas pirogronowy oraz kwas glikolowy. Należy w tym miejscu podkreślić, że kwas pirogronowy i glikolowy powodują głębokie oczyszczenie skóry. Kwas głęboko wnika w warstwy skóry, aby usunąć komórki stare i zrogowaciałe. Głębokie oczyszczanie powoduje nie tylko usunięcie zaskórników, ale dodatkowo zapobiega pojawieniu się ponownemu.

Zabieg Acnelan – usuwanie zaskórników.

Skuteczne usuwanie zaskórników umożliwia zabieg Acnelan. W działaniu zabieg jest bardzo podobny do zabiegu kwasami. Zabieg ten stosuje kwas migdałowy, kwas salicylowy, kwas szikimowy oraz sodium lepargilate. Najważniejszy cel tego zabiegu to obok głębokiego oczyszczania cery również walka z trądzikiem. Związku z tym zabieg ten jest idealny dla osób posiadające obok zaskórników również trądzik.

Walka z zaskórnikami – peeling kawitacyjny.

Peeling kawitacyjny to kolejny sposób na skuteczną walkę z zaskórnikami, który powoduje głębokie oczyszczenie cery wykorzystując w tym celu ultradźwięki. Zabieg usuwa zanieczyszczenia również z wnętrza porów.

Mikrodermabrazja – zaskórniki jak się pozbyć?

Jeżeli zadajesz sobie pytanie zaskórniki jak się pozbyć to możesz skorzystać z zabiegu mikrodermabrazji. Jest to rodzaj peelingu mechanicznego, który jest wykonywany przy użyciu głowicy pokrytej diamencikami. Diamenciki powodują ścieranie naskórka, który zasysany jest przez pompę.

Czy wyciskanie zaskórników to dobry pomysł?

Wyciskanie zaskórników lub zastosowanie przyrządu do usuwania zaskórników to nie są najlepsze metody do skutecznej walki z zaskórnikami. Efektem stosowania takich metody mogą być blizny, przebarwienia oraz stan zapalny.

Jak się pozbyć zaskórników tak, aby mieć problem raz na zawsze z głowy?

Metod na pozbycie się zaskórników jest dużo i można się w tym pogubić dlatego się zadajesz sobie pytanie jak się pozbyć zaskórników, aby do tego problemu już nie wracać to pamiętaj o następujących zasadach:

  • korzystaj tylko z zabiegów specjalistycznych,
  • nie korzystaj z żadnych preparatów dostępnych na rynku,
  • nie próbuj domowymi sposobami pozbyć się zaskórników,
  • nie szukaj podpowiedzi na forach internetowych tylko skorzystaj z porad specjalistów.

Artykuł został napisany przy współpracy z portalem medicinemag.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 2 = 1