Ile kosztuje cesarskie cięcie

3.7/5 - (15 votes)

Cesarskie cięcie, jak powszechnie wiadomo, to bardzo poważna operacja, po której kobiety zdecydowanie dłużej powracają do pełni sił, niż w przypadku naturalnego porodu. Niestety, naturalny poród bywa wyjątkowo bolesnym doświadczeniem, dlatego też z roku na rok coraz więcej kobiet w ciąży decyduje się na cesarkę i co najważniejsze, coraz więcej kobiet jest gotowych za nią dodatkowo zapłacić.

Jeżeli decydujecie się na cesarskie cięcie, to należy sprawdzić nie tylko ile kosztuje cesarskie cięcie, ale również jakie trzeba spełniać warunki, aby można było skorzystać z tego zabiegu. Warto przed samym zabiegiem bardzo dobrze poznać wszystkie wady i zalety cesarki na życzenie, dzięki czemu łatwiej będziemy mogli odpowiedzieć na pytanie – czy warto skorzystać z cesarskiego cięcia, czy też nie.

Cesarskie cięcie na życzenie

W wielu zachodnich państwach, kobiety w ciąży mają prawo wyboru w jaki sposób chcą, aby ich dziecko przyszło na świat. W Polsce teoretycznie cesarka na życzenie nie istnieje. W szpitalach dominuje idea naturalnego porodu, a cesarskie cięcie wykonuje się wyłącznie w przypadku komplikacji. Jak łatwo się domyśleć poród przez cesarskie cięcie ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Zarówno poród naturalny, jak i poród przez cesarskie cięcie posiada swoje wady i zalety, dlatego też od nas samych zależy jak chcemy urodzić nasze dziecko.

Koszty cesarskiego cięcia w państwowym szpitalu

Kobiety, które decydują się na cesarkę na życzenie, muszą liczyć się z odpowiednimi kosztami. Udzielenie jednoznacznej odpowiedzi na pytanie – jaki jest koszt cesarskiego cięcia, wcale nie jest zadaniem takim prostym, jakby to mogło wydawać się na pierwszy rzut oka. Jak wcześniej zostało wspomniane, w państwowych szpitalach cesarka na życzenie teoretycznie nie istnieje, ale nieoficjalnie zawsze można się dogadać z lekarzem prowadzącym, aby wykonał zabieg i w dokumentację wpisał fikcyjne wskazania medyczne do wykonania cesarskiego cięcia. Wykonanie takiego zabiegu w państwowych szpitalach, to wydatek od 2 do 4 tys. złotych.

Koszty cesarskiego cięcia w prywatnej klinice

W Internecie można bardzo szybko sprawdzić również jakie są koszty cesarskiego cięcia w prywatnych klinikach. Tutaj ceny są bardzo różne i ich wysokość zależy tak naprawdę od wielkości miasta oraz od standardu poszczególnej kliniki. Ceny w prywatnych klinikach wahają się w granicy od 4 do 10 tys. złotych.

Pamiętać musimy również i o tym, że nie we wszystkich państwowych polskich szpitalach będziemy mieli możliwość wykonania cesarskiego cięcia poprzez tzw. „dogadanie się z lekarzem”. W niektórych szpitalach, każda cesarka musi mieć rzeczywiste uzasadnienie medyczne.

W prywatnych klinikach panują nieco inne założenia i tutaj o sposobie porodu decydują kobiety (oczywiście jeżeli posiadają odpowiednie środki finansowe). Poród przez cesarkę ma bardzo wiele zalet, dlatego też coraz więcej kobiet decyduje się skorzystać z jego dobrodziejstwa. Jeżeli zabieg jest zaplanowany, to znamy bardzo dokładnie termin porodu i co najważniejsze – kobiety nie muszą obawiać się bólu związanego z porodem. Warto wspomnieć również i o tym, że poród przez cesarskie cięcie trwa zdecydowanie szybciej niż naturalny poród.

Komentarze 5

  • Dajcie spokój. Pierwszy poród miałam siłami natury, czyli moimi i nie zapomnę tego bólu do końca życia. Przy drugiej ciąży byłam już pewna, że zdecyduję się na cesarskie cięcie – niezależnie od tego ile będzie kosztowało. Teraz jestem w trzeciej ciąży i od początku nie mam żadnych wątpliwości – będzie cesarskie cięcie.

  • W Trójmieście za cesarskie cięcie zapłaci się maksymalnie 2-4 tysie. I nie będzie żadnych problemów z zaświadczeniem i poziomem usługi. Nikt nie przekonuje, że może jednak nie, nie pyta po co, dlaczego etc.

  • Gdzie w warszawie najtaniej CC ??

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

83 − 75 =