Serum na zmarszczki – naturalnie gładka skóra.

5/5 - (5 votes)

W pewnym wieku, zarówno u kobiet jak i mężczyzn powstają zmarszczki. Są one wynikiem produkcji mniejszej ilości elastyny oraz załamanie sieci kolagenowej, która w skórze pełni rolę budulca. W celu zapobiegnięcia szybkiemu występowaniu zmarszczek decydujemy się na zabiegi kosmetyczne, ale w pierwszej kolejności sięgamy po mniej inwazyjne sposoby, a mianowicie po kremy przeciwzmarszczkowe.

Krem przeciwzmarszczkowy – działanie

W chwili, gdy na naszej skórze nie są jeszcze widoczne zmarszczki, najlepiej stosować kremy, które zapobiegną ich występowaniu. Preparaty takie zawierają antyoksydanty, które stanowią ochronę przed wolnymi rodnikami. Kiedy skóra osiąga wiek między 25 a 30 lat warto zacząć stosować krem przeciwzmarszczkowy, ponieważ jest to czas, gdy jej powierzchnia zaczyna się starzeć i powoli traci na elastyczności.

Krem przeciwzmarszczkowy nie równa się zabiegom wykonanym w gabinecie kosmetycznym, jednak badania potwierdzają jego skuteczność. Substancje czynne zawarte w preparacie nie likwidują powstałych już zmarszczek, ale pozwalają na spłycenie ich i poprawienie kondycji skóry. Ich działanie opiera się na poprawieniu jakości skóry.

Pożądane składniki kremu

Mialenia naturalny krem na zmarszczki.
Zestaw liftingujący Mialenia.

Przy wyborze kremu należy zwrócić uwagę, czy w składzie widnieją naturalne ekstrakty roślinne. Warto aby znajdowały się również takie, będące źródłem witaminy C oraz witamin z grupy B, jak np. ekstrakt z eleuterokoka kolczystego. Kosmetyk powinien też zwierać Dipalmitynian hydroksyproliny, który wzmacnia włókna kolagenu w skórze.

Kremy przeciwzmarszczkowe w swoim składzie mogą posiadać także Ceramid 6, które naturalnie występuje w skórze, lecz z czasem zaczyna go ubywać. Składnik ten skutecznie odbudowuje barierę wodno-lipidową naskórka. Polecanym oraz doskonale sprawdzającym się produktem jest krem przeciwzmarszczkowy Mialenia. Jest to na tyle uniwersalny kosmetyk, że może być stosowany jako krem  pod oczy przeciwzmarszczkowy, jak również na całą twarz.

Nie ma przeciwwskazań do stosowania go u kobiet w każdym wieku, poczynając od 20 roku życia. Serum to wpływa na skórę korzystnie ze względu na to, że ją wygładza i czyni ją bardziej elastyczną. W składzie znajdziemy same naturalne substancje, m.in. ekstrakt z ruszczyka kolczastego, wyciąg z lawendy lub wspomniany wyżej Ceramid 6.

Dobór kremu przeciwzmarszczkowego

W wieku 25 lat skóra nie potrzebuje jeszcze tak intensywnej opieki kremu przeciwzmarszczkowego, ale ważne jest aby zacząć o nią dbać, stosując go profilaktycznie. Najważniejsze, na tym etapie jest dbanie o nawilżenie. W tym momencie należy pomyśleć o ochronie skóry przed wysychaniem, co zapobiegnie wiotczeniu skóry.

W tym wieku warto postawić na delikatny krem przeciwzmarszczkowy, który wpłynie kojąco na przesuszoną skórę, zwłaszcza wokół oczu, dlatego należy zainwestować w krem przeciwzmarszczkowy pod oczy. Najczęściej wybieranym kremem przez kobiety, jest krem pod oczy przeciwzmarszczkowy, ponieważ oprócz czasu, na skórę wokół oczu oddziałuje mimika. Krem przeciwzmarszczkowy dla mężczyzn powinien cechować się lekką konsystencją, nie być zbyt tłusty oraz szybko się wchłaniać, a także mieć delikatny, mało wyczuwalny zapach.

Kremy przeciwzmarszczkowe są doskonałym, domowym sposobem na walkę ze zmarszczkami. Każda skóra się starzeje i dlatego warto stosować takie preparaty już około 25 roku życia, w celu opóźnienia tego procesu. Po zastosowaniu tego typu kosmetyków skóra nabiera blasku, poprawia się jej napięcie oraz elastyczność.

Komentarze 3

  • Ja tam jakoś nigdy się nie interesowałam jak dokładnie działa krem przeciwzmarszczkowy. Najważniejsze, aby dizałał xd

  • Widzę, że „mój” krem przeciwzmarszczkowy Mialenia jest coraz bardziej popularny 😀 Świetny produkt. Uwielbiam go. Stosuję już 4 miesiąc i moja twarz staje się nie do poznania. Koleżanki pytają co ja takiego robię, a ja odpoiwadam: naturalny krem przeciwzmarszczkowy i systematyczność – nie więcej nie potrzeba <33

  • Również uwlielbiam Mialenie. Jest to chyba jedyny krem przeciwzmarszczkowy, który zawiera aż tak dużą liczbę naturalnych składników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 1 = 1