Skuteczne sposoby na oczyszczoną skórę twarzy

5/5 - (1 vote)

Piękna blasku, gładka, jędrna cera o jednolitym, zdrowym kolorycie to coś, co chciałaby widzieć każda kobieta patrząc w lustro. Niestety, często mimo starannej pielęgnacji nie udaje się osiągnąć oczekiwanego efektu. Przyczyn problemów ze skórą jest bardzo dużo od złej diety, przez stres i nałogi, po zanieczyszczone środowisko, do tego dochodzą hormony, stan zdrowia, indywidualne predyspozycje i mnóstwo innych czynników. Na szczęście istnieją skuteczne metody na oczyszczenie twarzy i przywrócenie jej doskonałego wyglądu.

Jak usunąć martwy naskórek?

Bardzo popularne jest złuszczanie kwasami naskórka, co pomaga rozjaśnić cerę, oczyścić pory i zmniejszyć ich widoczność, usunąć zanieczyszczenia, a także zmniejszyć widoczność drobnych zmarszczek. Taki zabieg to nic innego jak chemiczny peeling do twarzy, który wykonuje się z użyciem kwasów o odpowiednim stężeniu. Najczęściej wykorzystuje się kwas salicylowy, odpowiedni przede wszystkim do cery trądzikowej i kwas pirogronowy, który głęboko wnika w skórę dokładnie ją oczyszczając. Najsilniej oczyszczającym kwasem jest kwas glikolowy, który działa w głębokich warstwach skóry, dlatego stosuje się go nawet do redukcji blizn i przebarwień. Najdelikatniejszy z kolei jest kwas migdałowy, dzięki czemu można go zastosować nawet dla skóry wrażliwej.

Do znanych metod należy też oczyszczanie manualne twarzy. Składa się ono z kilku etapów – wstępne oczyszczanie twarzy, tonizowanie, wykonanie peelingu i złuszczenie naskórka, rozluźnienie skóry z pomocą maseczki, rozgrzanie skóry ciepłą parą, oczyszczenie twarzy poprzez wyciskanie zaskórników i pryszczy, dezynfekcja i na koniec nałożenie łagodzących preparatów. Jest to skuteczna metoda, ma jednak wielu przeciwników. Niestety nie rozwiązuje problemów cery, przy dłuższym stosowaniu może pogłębić problemy ze skórą, a ponadto może się przyczynić do powstawania mikroblizn.

Dużo skuteczniejsze są zabiegi laserowe na twarz, bądź też peeling kawitacyjny czy też mikrodermabrazja. Te zabiegi na twarz pozwalają w bezpieczny sposób oczyścić skórę, wyrównać jej koloryt i usunąć zrogowaciały naskórek.

Komentarze 5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 5 = 2