Wizyta u trychologa – zatrzymaj skutecznie łysienie!

5/5 - (56 votes)

Trychologia jest w stanie zaoferować nam naprawdę wiele w zakresie leczenia łysienia. Trycholog, czyli wyspecjalizowany kosmetolog doskonale jest w stanie zdiagnozować oraz wybrać optymalne metody pielęgnacji włosów i leczenia przyczyn łysienia. Ze względu na fakt, iż przyczyny wypadania włosów są bardzo zróżnicowane, to konieczne jest wykonanie szeroko wymiarowej diagnostyki w celu określenia, na jakim tle przebiega nadmierne wypadanie włosów.

Co na wypadające włosy?

W tym celu wykonane musi być specjalistyczne badanie włosów, które pozwala z wysoką czułością i specyficznością zdefiniować charakter utraty włosów. Pamiętajmy o tym, iż im wcześniej zrealizowana diagnostyka, tym szybsze leczenie i wyższa szansa na uzyskanie pożądanych rezultatów. Warto się rozeznać w tym, gdzie w naszej okolicy jest możliwe wykonanie takiego badania i odnaleźć takie miejsce jak nowoczesna klinika lecząca łysienie:

dr Trycholog Gdynia
Powstania Styczniowego 22/2
81-519 Gdynia

Wypadanie włosów – przyczyny dominujące w populacji.

Badania epidemiologiczne wskazują, iż dominujące przyczyny łysienia zamykają się głównie w schorzeniach o naturze typowo dermatologicznej:

  • Łysienie androgenowe – związane z ekspozycją mieszków włosowych na androgeny (męskie hormony płciowe) – np. DHEA, testosteron, DHT. Wskutek ekspozycji na hormony płciowe dochodzi do ograniczenia krążenia w skórze głowy, miniaturyzacji mieszków włosowych i przemiany włosów terminalnych w meszek. Ten podtyp łysienia dotyka do 80% mężczyzn i do 50% kobiet,
  • Łysienie plackowate – związane jest z obecnością autoagresywnych limfocytów w obrębie skóry głowy. Nacieki limfocytarne prowadzą do apoptozy mieszków włosowych i powstawania obszarów pozbawionych owłosienia. Problem ten dotyczy od 1-2% populacji.
  • Łysienie na tle niedoborów – bardzo często związane jest z niedoborem żelaza, lecz przebiegać może również przy nasilonych niedoborach witaminy D3, tyroksyny, biotyny oraz cynku.

Oprócz tego wypadające włosy mogą być rewelatorem dermatologicznym schorzeń ogólnoustrojowych – cukrzycy, zaburzeń hormonalnych, chorób autoimmunologicznych i nowotworowych. Łysienie może być także skutkiem stosowanych leków.

Dokładnie przyczyny wypadania włosów pozwalają określić następujące badania:

  • Trichoskopia ­– badanie trwa do 30 minut i polega na ocenie całej skóry głowy i włosów. Polega na zobrazowaniu pod powiększeniem włosów z użyciem specjalnej kamery.
  • Trichogram jest to badanie mikroskopowe włosów pobranych z różnych okolic głowy. Najczęściej ocenia się do 100 włosów, a przedmiotem badania jest ocena fazy wzrostu włosów (anagenu, telogenu, katagenu) oraz morfologii cebulek i łodyg włosów.
Najlepszy trycholog w trójmieście
Profesjonalne badania i zabiegi na włosy.

Co na wypadanie włosów powinniśmy zastosować?

W pierwszej kolejności, nie powinniśmy samodzielnie leczyć wypadające włosy. Im wcześniej dostrzeżemy zmiany, tym konieczne jest szybsze odwiedzenie wyspecjalizowanego gabinetu dermatologicznego lub trychologicznego. Specjalista dokładnie wie, jak wzmocnić włosy i jakie celowane leczenie zastosować.

Niezwykle częstym problemem u pacjentów łysiejących jest fakt, że zwracają się oni po pomoc za późno. Często procesy utraty włosów są tak zaawansowane, że nie jest możliwe pobudzenie do wzrostu mieszków, które uległy zanikowi. Pierwsze oznaki łysienia – np. androgenowego powinny skierować nas do gabinetu trychologicznego lub dermatologicznego – mówi wieloletni ekspert trychologii.

Niezwykle skuteczne, obok farmakoterapii okazują się zabiegi kosmetologiczne np.:

  • Karboksyterapia Reology – śródskórne podawanie dwutlenku węgla stymulujące wzrost włosów i pobudzające krążenie,
  • Mezoterapia skóry głowy – doskonały sposób na dostarczanie witamin, leków, substancji odżywczych do skóry głowy za pomocą zastrzyków, mikroiniekcji (Dermapen) lub drogą ciśnieniową (Dermojet),
  • Terapia peptydowa dr Cyj – niezwykle skuteczna, innowacyjna metoda rewitalizacji mieszków włosowych z użyciem okta i dekapeptydów o działaniu cytochemicznym na poziomie komórek mieszków włosowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 27 = 35