Zioła na trądzik różowaty

5/5 - (4 votes)

Metody domowe wykorzystywane w walce z trądzikiem różowatym pozwalają na odniesienie dużego sukcesu. Wszystko jest uzależnione od stopnia rozwoju choroby oraz zmian jakie ona poczyniła na skórze osoby dotkniętej trądzikiem różowatym. Najłatwiejszy w leczeniu są pierwsze objawy oraz wczesny etap rozwoju schorzenia.W przypadku gdy pojawią się pierwsze wypryski oraz nieznaczny łojotok skóry stanowiący pożywkę dla drobnoustrojów bakteryjnych, można poradzić sobie przez wykorzystanie roślin zielarskich, a także prostych zabiegów kosmetycznych oraz higienicznych. Gdy dojdzie do dalszego rozwoju choroby i głębszego utrwalenia zmian trądzikowych, proste domowe sposoby mogą nie pozwolić na odniesienie spodziewanych rezultatów. Jednakże warto zwrócić uwagę na fakt jakie zioła na trądzik różowaty należy stosować.

Rola ziół w terapii

Pewne rośliny zielarskie charakteryzują się wyraźnym działaniem kojącym, a także regeneracyjnym. A jest to kwestia, na której powinno zależeć w pierwszym etapie osobom, które zmuszone są podjąć walkę z taką chorobą jak trądzik różowaty. Rośliny zielarskie należą do składników występujących zarówno w maściach jak i kremach, maseczkach, a także żelach. Wywary z ziół można także z dużym przekonaniem pić, co przyczynia się do działania przeciwstresowego. A ograniczenie stresu w życiu chorego na trądzik różowaty jest kwestią niezmiernie istotną.

Zioła na trądzik różowaty mają głównie za zadanie likwidowanie środowiska bakteryjnego, które przyczynia się do wywoływania świądu, pieczenia. Doprowadza to również do powstawania guzków napełnionych łojem, którym żywią sie drobnoustroje bakteryjne przyczyniając się tym samym do nasilenia stanu zapalnego skóry. Ponadto zioła mają działanie ściągające, przyczyniając się tym samym do przywrócenia równowagi lipidowej skóry oraz naturalnej odbudowy bariery ochronnej skóry. Zioła także zapobiegają łuszczeniu się naskórka. Przyczyniają się do regeneracji oraz odbudowy uszkodzonych komórek skóry. Ważną kwestią jest także to, że rośliny zielarskie powodują nawilżenie, a także dotlenienie komórek, co przyczynia się do lepszego funkcjonowania procesów metabolizmu komórkowego. Ważną kwestią jest także ich działanie antyoksydacyjne.

Rośliny zielarskie wykorzystywane w leczeniu trądziku różowatego to przede wszystkim zielona herbata, która wykazuje działanie przeciwzapalne oraz antyoksydacyjne. Stosuje się także rumianek, rdest ptasi, koniczynę czerwoną, jeżówkę. Bardzo dobre działanie wykazuje także nagietek lekarski. Działa on bakteriobójczo, grzybobójczo, a także przeciwbakteryjnie. Można także zastosować napar z fiołka trójbarwnego. Ma on działanie przeciwzapalne, a ponadto jest sprawdzonym środkiem w przypadku różnych chorób skóry.

Z czym łączyć zioła na trądzik różowaty?

Rośliny zielarskie najczęściej łączone są z odpowiednimi olejami oraz innymi tłuszczami, dla zapewnienia lepszego wchłaniania się ich do skóry oraz ich absorpcję przez tkanki. W związku z tym podkreślić należy, że kremy oraz maści ziołowe nie muszą pochodzić z apteki. Rośliny zielarskie wykorzystane w leczeniu trądziku różowatego z dużą łatwością mogą być nabyte w sklepach zielarskich. Tak nabyte zioła można przy udziale sprzętów kuchennych wykorzystać do samodzielnego przygotowania ekstraktu czy proszku i połączyć to na przykład z olejkiem arganowym czy makadamia, w celu stworzenia skutecznego preparatu na trądzik różowaty.

Więcej o trądziku różowatym i jego leczeniu: http://sposobnaprzeziebienie.pl/artykuly/czym-leczyc-tradzik-rozowaty/

Konieczne jest w tym zakresie zwrócenie uwagi na fakt, czy żaden ze składników domowej receptury nie jest zakazany przy terapii walczącej z trądzikiem różowatym. Gdyż wykorzystanie takich składników zielarskich może przyczynić się do powstania dodatkowych podrażnień i nasilonych objawów trądziku różowatego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 49 = 58