Usuwanie rozstępów – najlepsze zabiegi

5/5 - (37 votes)

Rozstępy stanowią problem wielu osób. Mogą one powstawać na skutek nagłej utraty lub wzrostu wagi czy też być wynikiem przyrostu tkanki tłuszczowej podczas ciąży lub okresu dojrzewania. Nie mały wpływ mają tu też skłonności genetyczne. Wiele osób pragnie więc z problemem tym walczyć.


Jak pozbyć się rozstępów?

O tym, co na rozstępy pomoże, osoby zmagające się z tym problemem myślą bardzo często. Podstawowymi metodami, stosowanymi najczęściej są tu kremy i aktywność fizyczna. Skuteczne są one jednak przede wszystkim na czerwone rozstępy, które są likwidowane poprzez usuwanie rozstępów przy pomocy tradycyjnych i najprostszych sposobów. Gdy jednak rozstępy czerwone z czasem zamienią się w białe, stają się bardziej problematyczne, a usuwanie ich wymaga innych metod. Na białe rozstępy pomocne więc będą metody bardziej zaawansowane, stosowane w profesjonalnych klinikach, takich jak usuwanie rozstępów Gdynia. Zatrudnieni tam specjaliści mają sprzęt i odpowiednią wiedzę na temat tego, jak pozbyć się rozstępów szybko i skutecznie.
Profesjonalne usuwanie rozstępów.

W ofertach gabinetów odnaleźć można wiele zabiegów mających na celu usuwanie rozstępów. Do najpopularniejszych z nich zalicza się:

  • usuwanie rozstępów laserem – przy pomocy lasera Palomar Emerge
  • endermologię – Cellu M6 Integral
  • zabieg Pollogen Legend
  • zabieg Surgen
  • fale radiowe Maximus
  • zabieg Dermapen/Mezopen

Pierwszą z powyższych metod walki z rozstępami jest laser. Laserowe usuwanie rozstępów jest bardzo popularnym sposobem, do którego wykorzystuje się urządzenia jak laser Palomar Emerge. Jego mikrowiązki światła wnikają w skórę, gdzie w sposób kontrolowany uszkadzają naskórek i skórę właściwą, co powoduje regenerację jej włókien. Dzięki temu produkowane są nowe fibroblasty oraz odbudowywane włókna kolagenu i elastyny, a skóra staje się gładsza i jędrniejsza. Laser na rozstępy jest też bardzo dobrym rozwiązaniem dla tych osób, które szybko chcą wrócić do codziennych aktywności, bez konieczności poświęcania czasu na dłuższą rekonwalescencję.

Kolejnym zabiegiem jest Cellu M6 Integral. Jest to endermologia, którą stosować można nie tylko do zwalczania cellulitu ale też uporczywych rozstępów. Taki zabieg na rozstępy polega na wykonywaniu mechanicznego masażu z użyciem specjalnego urządzenia, które zasysa i ugniata fałdy skórne, pobudzając regenerację tkanek, ujędrniając i wygładzając tym samym skórę.

Skutecznym zabiegiem jest również Pollogen Legend. Urządzenie to podgrzewa tkankę do temperatury 60°C, dzięki czemu rośnie produkcja kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, przez co rozstępy są redukowane, a skóra staje się gładsza. Kolejny zabieg – Surgen – stanowi z kolei połączenie impulsów elektrycznych i radiofrekwencji. Poprzez mikrouszkodzenia następuje inicjacja procesu regeneracji tkanki. Dzięki niemu pobudzona zostaje synteza kwasu hialuronowego, a skóra staje się jędrniejsza. Podobnym zabiegiem jest również Maximus. Wykorzystuje on trójpolarną falę radiową oraz dynamiczną aktywację mięśni. Podgrzewa tkankę, przez co powoduje przyspieszenie regeneracji włókien kolagenu i elastyny. Obok znacznej redukcji rozstępów, pomaga on także w usuwaniu tkanki tłuszczowej i uelastycznieniu skóry.

Najbardziej dokładną metodą jest jednak Dermopen/Mezopen. Ten sposób na rozstępy, dzięki urządzeniu przypominającemu długopis, umożliwia precyzyjne mikronakłucia skóry, przez które dostarczane są substancje odżywcze. Pozwala to na szybsze wniknięcie ich do skóry, a co za tym idzie – stymulację produkcji kolagenu, elastyny, fibroblastów oraz poprawę gęstości i elastyczności skóry.

Efekty zabiegów

Powyższe metody stosować można niemal na wszystkie partie ciała – w szczególności na uda, pośladki czy brzuch, a więc miejsca, gdzie bardo często pojawiają się rozstępy. Dzięki takim zabiegom, rozstępy mogą zostać wyeliminowane niemal całkowicie. Do uzyskania takiego stanu wymagane jest jednak kilka wizyt w gabinecie i wykonanie serii zabiegów. Ostateczny efekt jest jednak bardzo zadowalający i łatwo zauważalny. Ponadto, aby uzyskane efekty utrzymać na dłużej, istotne jest przestrzeganie zdrowej diety oraz wzrost aktywności
fizycznej. Dzięki temu, myśl o tym jak pozbyć się rozstępów nie będzie już problemem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 81 = 85