Jak zamknąć naczynka by nie mieć później problemów

5/5 - (7 votes)

Laserowe zamykanie naczynekPęknięte naczynko na twarzy to poważny problem natury estetycznej zwłaszcza dla kobiet. Gabinety medycyny estetycznej wychodzą na pomoc pacjentom oferując swoje zabiegi. Spośród całej gamy możliwości, najpopularniejsze jest laserowe usuwanie naczynek. Pacjenci często są wyraźnie zaskoczeni łatwością z jaką wykwalifikowany kosmetolog przy pomocy specjalistycznych urządzeń rozwiązuje ich problemy skórne. Popękane i rozszerzone naczynka to bardzo powszechny problem dotykający coraz więcej osób. Niestety przyczyny tej przypadłości w większości przypadków mają podłoże genetyczne. Istnieją jedna czynniki, których trwałe występowanie może z biegiem czasu doprowadzić do rozszerzania się oraz pękania naczyń włosowatych w górnych warstwach skóry. Zaliczamy do nich:

  • cienka, jasna i wrażliwa skóra
  • wahania hormonalne
  • spożywanie ostrych oraz gorących pokarmów
  • poddawanie skóry działaniu skrajnie niskich lub wysokich temperatur bez odpowiedniego zabezpieczania (opalanie, wystawianie na silne mrozy)

Czym są popękane naczynka i jak z nimi walczyć?

Popękane naczynka tworzą na skórze widoczne, czerwone i mało estetyczne wzorki przypominające pajęczynki. Istnieje szereg urządzeń oraz zabiegów umożliwiających usuwanie tego problemu w sposób całkowicie bezinwazyjny. Laserowe zamykanie naczynek daje zdecydowanie najszybsze oraz najbardziej spektakularne efekty. Nie jest to jednak jedyna możliwa metoda leczenia. Należy tutaj wspomnieć, ze samodzielne próby redukcji popękanych naczynek mogą w najlepszym przypadku nie zadziałać, często jednak powodują zaognienie problemu a w skrajnych przypadkach zmuszają do hospitalizacji. Eksperymentowanie z własnym zdrowiem może mieć bardzo poważne konsekwencje, a wizyta konsultacyjna w klinice medycyny estetycznej jest całkowicie bezpłatna. Usuwanie naczynek to nie zabawa, tylko poważny zabieg kosmetyczny.  Do najczęściej stosowanych urządzeń w tym przypadku należą lasery:

  • Harmony XL Pro Dye – VL
  • Quadrostar Pro Yellow
  • Laser VariLite

Jak działa laser i metoda Hot-Cold?

Ciekawostką oraz nowością zyskującą coraz większą popularność jest głowica Hot-Cold. Zamykanie naczynek odbywa się na skutek reagowania ścian naczyń krwionośnych na różnice w temperaturze. Pobudza to ich naturalne możliwości regeneracyjne oraz zapobiega powstawaniu nowych uszkodzeń w przyszłości.  Zamykanie naczynek na twarzy czy popularne zwłaszcza wśród pań, usuwanie pajączków to najpopularniejsze metody wykorzystywania głowicy Hot-Cold.

Inną metodę wykorzystuje się przy terapii laserowej. Popękane naczynka na nogach to wyjątkowo trudni przeciwnicy. Do ich usunięcia konieczne jest zastosowanie laserów. Światło emitowane przez urządzenie działa na oksyhemoglobinę, która jest jednym podstawowych budulców ścian naczyń krwionośnych. Powoduje ich obkurczania a w konsekwencji usuwanie pajączków na nogach. Promienie świetlne emitowane przez urządzenie nie powodują uszkodzenia żadnych innych tkanek poza wybranymi naczynkami krwionośnymi. Popękane naczynka na udach znikają bezpowrotnie. Więcej można przeczytać na stronie naszej zaufanej kliniki z Gdyni https://clinicacosmetologica.pl/gdynia/laserowe-zamykanie-naczynek/.

Zabiegi choć całkowicie bezpieczne i bezinwazyjne mogą jednak powodować lekki dyskomfort w trakcie emitowania światła. Klinika dysponuje specjalnym kremem przeciwbólowym. Najczęstszym przypadkiem jego wykorzystywania są popękane naczynka na nosie. Nie czekaj, umów się jeszcze dziś do tej naszej zaprzyjaźnionej kliniki:

Clinica Cosmetologica Gdynia – Zamykanie Naczynek
ul. Powstania Styczniowego 22/2
Telefon: +48 791 600 607

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 24 = 27