Depilacja laserowa – dostępne lasery i co wybrać

5/5 - (38 votes)

Masz problem z pozbyciem się niechcianych włosków, a maszynki jednorazowe tylko go pogarszają? Współczesna medycyna estetyczna wychodzi z rozwiązaniem licznych zabiegów depilacyjnych. Skuteczną alternatywą produktów dostępnych na rynku stała się laserowa depilacja ciała, której niezwykłą zaletą jest bezbolesne usuwanie owłosienia laserem. W artykule porównana zostają depilacje laserowe Vectus i Light sheer pod względem skuteczności, bezpieczeństwa, komfortu i szybkości zabiegu.


Czym jest depilacja laserowa?

Jest to bezinwazyjna metoda usunięcia niechcianego owłosienia z każdej części ciała. Polega na użyciu wiązki lasera, która w bezbolesny sposób wnika w głąb skóry, oddziałując na melaninę, naturalny barwnik skóry ustawia odpowiednie parametry lasera. Następnie wpływa na mieszki włosowe, hamując ich wzrost. Działanie lasera opiera się również na osłabieniu włosków, dzięki czemu jest to trwała depilacja.

Jak zabiegi depilacyjne laserami Vectus i Light sheer zapewniają bezpieczeństwo podczas zabiegu?

Laser Vectus posiada inteligentny czytnik poziomu aktywnej melaniny w skórze Skintel. Działa poprzez przystawienie go do skóry. Dostosowuje parametry lasera na podstawie zmierzenia poziomu aktywnej melaniny w skórze. Dzięki indywidualnemu ustawieniu lasera jest to zabieg bezpieczny dla każdego pacjenta.
Light Sheer używa wiązki o bardzo wysokiej mocy – od 1600 – 2900 W. Parametry lasera dobiera indywidualnie do pacjenta lekarz specjalista, a nie urządzenie. Należy wybrać profesjonalną osobę do wykonania zabiegu, aby uniknąć poparzenia po depilacji laserowej i innych problemów, w tym nieskuteczności procedury.

Jak oba zabiegi radzą sobie z gwarantowaną skutecznością?

Zabieg laserem Vectus używa nowoczesnej technologii Photon Recycling, dzięki której światło lasera odbite od skóry zostaje ponownie odbite, tym razem trafiając w skórę w około 80%. Działanie tego systemu funkcjonuje dzięki niewielkim lusterkom, co skutkuje zwiększoną skutecznością i mniejszą liczbą zabiegów. Light sheer w odróżnieniu od lasera Vectus nie posiada takiej technologii przez co światło odbite zostaje ,,zmarnowane’’.

Jakie rozwiązania zostają wprowadzone, aby zapewnić komfort podczas zabiegu?

Kolejną technologią jaką posiada laser Vectus jest Advanced Contact Cooling. Jest to głowica chłodząca, która działa na górną warstwę skóry przed, w trakcie i po każdym impulsie. Dzięki temu zabieg nie wymaga znieczulenia, gdyż wyżej wspomniana technologia zapewnia bezbolesność i komfort.
System chłodzenia Light sheer działa jedynie przed i po impulsie lasera, co sprawia, że depilacja może okazać się bolesna.

Jak szybko lasery usuwają owłosienie i ilu zabiegów potrzebują do zapewnienia satysfakcjonującego efektu?

Laser Vectus zapewnia wysoką wydajność oraz skraca czas zabiegu, dzięki 3 trybom głowicy: ciągłym, wolnym i średnim.
Depilacja laserowa Light sheer potrzebuje dłuższego trwania impulsu wiązki lasera, aby zapewnić prawidłowe usuwanie włosów laserem.

Czy depilacja laserowa boli?

Nie. Depilacja laserem poprawnie wykonana powinna być bezbolesna i nie wymagać znieczulenia.

Depilacja laserowa – jak się przygotować?

Kilka tygodni przed zabiegiem nie wolno stosować kremów z kwasami owocowymi ani witaminami A i C, przyjmować leków o działaniu fotoalergicznym oraz nie usuwać włosków. Dzień przed zabiegiem powinno się zgolić włoski w miejscu zabiegu maszynką.

Depilacja laserowa – ile zabiegów?

Sugerowana seria zabiegów to od 4 do 6 procedur, aby depilacja stała się trwała i zadowalająca.

Depilacja laserowa – skutki uboczne

Nie zostały zaobserwowane żadne długotrwałe skutki uboczne depilacji laserowej. Bezpośrednio po zabiegu występuje zaczerwienienie i obrzęk, który znika po kilku dniach.

Depilacja laserowa – opinie

Depilacja laserowa staje się coraz popularniejsza dzięki trwałości depilacji, jej bezbolesności i skuteczności. Koszty zabiegów nie wydają się tak wysokie w porównaniu do pieniędzy wydawanych na usuwanie owłosienia maszynkami lub woskiem.

Jak wahają się koszty depilacji laserowej?

Depilacja laserowa koszt

  • Laser Vectus – depilacja laserowa cena jednego zabiegu to koszt zaczynający się już od około 149 zł w zależności od części ciała.
  • Laser Light sheer – laserowa depilacja cena zabiegu Light sheer w porównaniu do Vectus zaczyna się od 200 zł.

Istnieje także opcja wykupienia bonu na zabiegi: Pakiety depilacji laserowej

Komentarze 2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

62 − = 59