Co robić, gdy na naszej twarzy pojawią się prosaki?

Prosaki są nieestetycznymi zmianami pojawiającymi się na naszej twarzy. U podłoża ich powstania leżą zatkane ujścia gruczołów łojowych – zalegające sebum tworzy szpecące, jasne grudki na naszej skórze. Nie ma żadnej reguły, jeśli chodzi o to, u kogo dojdzie do pojawienia się prosaków. Można jednak wymienić czynniki temu sprzyjające – między innymi cera przetłuszczająca się i nadmierne spożycie tłuszczów.

Prosaki na twarzy – najczęstsze miejsca występowania.

  • Prosaki pod oczami – jedno z najczęstszych miejsc lokalizacji tychże zmian na naszej twarzy. Związane jest to z większym, w tym regionie, nagromadzeniem się gruczołów łojowych.
  • Prosaki na ustach – drugie, jeśli chodzi o częstość występowania. Podobnie jak w punkcie wyżej tutaj również chodzi o większą ilość gruczołów.
  • Prosaki na czole – rzadziej występujące niż poprzednie, ale wyraźnie widoczne nawet pod warstwą makijażu, jako nierówna powierzchnia naszej skóry.
  • Prosaki na nosie – ciężkie do ukrycia i bardzo rzucające się w oczy.

Jak usunąć prosaki? – medycyna estetyczna.

Prosaki na twarzy są bardzo popularnym problem, z którym często bardzo trudno poradzić sobie samemu. Na szczęście z pomocą przychodzi medycyna estetyczna. W swojej ofercie posiada kilka bardzo bezpiecznych i skutecznych zabiegów z kategorii usuwanie prosaków. Spośród najpopularniejszych można wymienić:

  • mikrodermabrazja diamentowa,
  • peeling chemiczny,
  • metody mechaniczne.

Usuwanie prosaków – mikrodermabrazja diamentowa.

Zasadą działania tej metody jest usunięcie wierzchniej, martwej warstwy naszego naskórka, razem ze znajdującymi się w niej prosakami. Wykorzystuje się do tego specjalną diamentową głowicę zapewniającą pełne bezpieczeństwo i precyzję. Efekty zabiegu są widoczne bezpośrednio po wykonaniu.

Prosaki pod oczami, prosaki na ustach – peeling chemiczny.

Podobnie jak w poprzedniej metodzie tutaj również usuwamy wierzchnią warstwę naskórka razem z prosakami, tyle że wykorzystując do tego odpowiednio dobrane kwasy organiczne. Metoda jest w pełni bezpieczna, komfortowa dla pacjenta i przynosi bardzo korzystne efekty kosmetyczne. O podobnych zabiegach przeczytasz też na stronie https://clinicacosmetologica.pl/artykuly/prosaki/

Utrwalone prosaki – metody mechaniczne.

Jeśli chodzi o wcześniej wymienione metody, są one polecane dla zmian świeżych. Zatem jak usunąć prosaki nieco starsze i utrwalone? Należy wybrać metody mechanicznego ich usuwania. Polegają one na delikatnym nacięciu zmiany i usunięciu jej zawartości. Zabieg jest stosunkowo komfortowy dla pacjenta i co najważniejsze pozostawia piękną skórę, wolną od prosaków.

 

Artykuł napisany został przy współpracy z serwisem medicorium.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 51 = 53