Zamykanie naczynek – kiedy warto?

5/5 - (4 votes)

Rozszerzone naczynka na twarzy zazwyczaj są postrzegane jako poważny problem. Obecnie można znaleźć wiele kosmetyków, które mają na celu zmniejszenie widoczności naczynek oraz zapobieganie kolejnym „pajączkom”. Czy tego typu działanie zawsze jest wystarczające?

Warto pamiętać, że rozszerzone naczynka to nie tylko pajączki, ale często także długo utrzymujące się zaczerwienie skóry. Taki objaw może wskazywać na to, iż naczynka są słabe i mogą wymagać specjalistycznego leczenia. W początkowym stadium kosmetyki wzmacniające naczynia krwionośne mogą przynieść pewne efekty, jednak jeśli zmiany utrzymują się, konieczne jest zamykanie naczynek przy pomocy bardziej specjalistycznych metod. Popękane naczynka na twarzy, które są widoczne przez cały czas, zazwyczaj są usuwane w gabinetach kosmetycznych.

Usuwanie naczynek na twarzy zazwyczaj przeprowadzane jest przez użycie metody laserowej. Tylko w przypadku dużych zmian wykorzystywana jest elektrokoagulacja. Laserowe zamykanie naczynek polega przede wszystkim na rozgrzaniu zastanej w naczyniu krwi. W ten sposób możliwe jest jej usunięcie. Ściany naczynia po zabiegu samoistnie wchłaniają się, jednak ten proces może zająć nawet kilka tygodni. Z tego powodu zdarza się, że takie zamykanie pajączków nie od razu przynosi widoczny efekt.

Zamykanie naczynek na twarzy powinno być przeprowadzone przez profesjonalistę. Niezbędne jest także to, by przed zabiegiem został zebrany wywiad, ponieważ takie schorzenia jak cukrzyca są przeciwwskazaniem do tego zabiegu. Poza tym jednak laserowe zamykanie naczynek ma same zalety. Przede wszystkim przy mniejszych zmianach nie ma konieczności powtarzania zabiegu, co jest istotne nie tylko ze względów finansowych. Warto również pamiętać, że obecnie jednorazowy zabieg usuwania naczynek przy pomocy światła laserowego ma dość niską cenę, dzięki czemu może sobie na nie pozwolić coraz więcej osób. Efektem zabiegu jest całkowite usunięcie nieestetycznego pajączka. Jeśli efekt nie będzie zadowalający, lekarz może zdecydować o innych metodach leczenia.

Komentarze 4

  • Ja swoje popękane naczynka na twarzy usunęłam dzięki zabiegowi w Clinica Cosmetologica. Wykonałam jakieś 3 zabiegi, które przebiegły szybko i bez żadnych problemów. Laser, który użyli do zabiegu zamknięcia naczynek krwionośnych zdał egzamin na jakieś 60% – jak dla mnie efekt mega super w porównaniu do kremów, które kiedyś używałam.

  • Tylko zabiegi laserowe przynoszą rezultaty, z kremu można korzystać jako środek zapobiegający powstawaniu nowym pękniętym naczynkom.

  • Laserowe zamykanie naczynek jest obecnie najlepszym dostępnym na rynku sposobem na pozbycie się tego problemu i pewnie nim zostanie jeszcze na bardzo długo.

  • Ja miałam przeprowadzony zabieg laserem Quadrostar Pro Yellow. Razem było 5 zabiegów. Robiłam to jakieś pół roku temu, a efekty są trwałe po dziś dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 6 = 2