Zabieg usunięcia wąsika laserem jest uznawany za bezbolesny

5/5 - (1 vote)

Choć owłosienie twarzy jest domeną mężczyzn, coraz częściej problem wąsika (określanego mianem damskiego) dotyczy także kobiet. Przyczyną damskiego wąsika są przede wszystkim zmiany hormonalne zachodzące w organizmie kobiety, jak i często sam proces starzenia się skóry. Owłosienie na twarz to dla kobiet bardzo wstydliwy problem, dlatego też wiele przedstawicielek płci pięknej decyduje się na zabieg depilacji wąsika laserem.

Zabieg usunięcia wąsika laserem jest uznawany za bezbolesny – można odczuć podczas niego jedynie lekki, mijający z czasem dyskomfort. Depilacja wąsika laserem jest zabiegiem trwały, który gwarantuje długotrwały efekt. Aby jednak osiągnąć maksymalny efekt, zabieg depilacji laserowej należy powtórzyć kilka razy w określonych odstępach czasu – pozwala to usunąć włosy znajdujące się w pierwszej fazie swojego wzrostu (tak zwanej fazie anagenu), kiedy to włosy są najbardziej wrażliwe na działanie wiązki laserowej używanej podczas zabiegu i jedynie podczas tej fazy można je trwale usunąć. Seria zabiegów depilacji laserowej jest więc potrzebna, aby dotrzeć do wszystkich włosów, ponieważ jednorazowo w fazie anagenu znajduje się jedynie około 20-30% włosów. Do zalet depilacji laserowej (względem innych metod) jest mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia alergii, co jest bardzo ważne w przypadku skóry wrażliwej i dużej skłonności do występowania podrażnień czy zaczerwienień.

Również coraz więcej mężczyzn decyduje się na laserowe usuniecie wąsika. Pozwala to w znaczny sposób zaoszczędzić czas na goleniu się oraz uniknąć podrażnienia po używaniu golarki czy maszynki. Zarówno w przypadku mężczyzn, jak i kobiet zabieg depilacji laserowej wąsika pozwala w znaczny sposób podnieść komfort życia oraz własną samoocenę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

29 − 25 =