Skuteczne sposoby na świetliste spojrzenie

Nic tak nie szpeci twarzy kobiety jak cienie i worki pod oczami. Na szczęście istnieją skuteczne i bezpieczne sposoby, żeby sobie z nimi poradzić. Najpierw jednak dobrze jest ustalić przyczynę ich pojawiania się. Na pojawianie się cieni i worków pod oczami ma wpływ zmęczenie, wielogodzinna praca przy komputerze, mała ilość snu, ale też nałogi. Do powodów zaliczyć też można alergię i różne choroby takie jak niedoczynność tarczycy, anemia, atopowe zapalenie skóry, nadciśnienie, cukrzyca, choroby wątroby, nerek i śledziony. Częstą przyczyną są również skłonności genetyczne, specyficzna budowa naczynek, cienka skora pod oczami. Na wiele z tych przyczyn nie mamy wpływu i jedyną receptą jest wizyta w klinice kosmetologii i medycyny estetycznej.

Istnieją liczne domowe sposoby na worki pod oczami. Wśród nich prym wiedzie stosowanie kremów rozjaśniających i rozświetlających oraz stosowanie chłodnych kompresów. Stosuje się też rozświetlające korektory pod oczy, choć oczywiście jest to sposób na cienie pod oczami, który pomaga je tylko zamaskować, ale nie rozwiązuje problemu.

Domowe sposoby na cienie i worki pod oczami są jednak doraźne i stosunkowo mało skuteczne. Więc jak się pozbyć worków pod oczami? Co pomoże na cienie pod oczami? Najlepsze są specjalistyczne zabiegi na przykład z użyciem lasera Palomar Emerge, czy takie zabiegi jak Surgen, Maximus, Pollogen LEGEND, geneO+ . Zabieg Surgen poprawia mikrokrążenie skóry, zagęszcza jej strukturę i sprzyja regeneracji włókien kolagenu oraz elastyny. Równie skuteczny jest zabieg Maximus, który pobudza tkanki skóry do intensywnej regeneracji, sprzyja powstawaniu włókien kolagenowych i włókien elastyny oraz kwasu hialuronowego, a także wzmacnia naczynia krwionośne. Podobnie działa zabieg Pollogen Legend, który sprawia, że cienie pod oczami znikają, a skóra staje się wyraźnie gładsza. Zabieg geneO+ odżywia i ujędrnia skórę pod oczami, a także podnosi poziom jej nawilżenia. Co na opuchnięte oczy będzie jeszcze dobre? Zabiegi Mobilift, Mezopen oraz zabiegi z użyciem głowicy Hot-Cold. Pierwszy z nich z pomocą intensywnego masażu stymuluje skórę pobudzając mikrokrążenie i ujędrniając ją. Mezopen znany też jako Dermapen to zabieg z wykorzystaniem urządzenia, które mikroigiełkami wprowadza substancje odżywcze i jednocześnie mechanicznie stymuluje skórę do regeneracji. Ostatni wspomniany przez nas zabieg – z użyciem głowicy Hot-Cold polega na naprzemiennym ogrzewaniu i ochładzaniu skóry, co powoduje jej wzmocnienie, poprawę mikrokrążenia oraz dotlenienie tkanek, skóra przy tym odzyskuje zdrowy koloryt.

Komentarze 5

  • Moim zdaniem worki pod oczami zależą od tego czy jest to skutek zmęczenia lub niewyspania. Czasami bywa tak, że dana osoba ma naturalne skłonności do powstawania cieni pod oczami.

  • Ja od zawsze miałam worki pod oczami i przeważnie wyglądam jak śmierć. W moim przypadku jest to genetyczne i nie za bardzo da się coś z tym zrobić..

    • Ja kiedyś również myślałam, że nie usunę tych okropnych cieni pod oczami, ale koleżanki poleciły mi wykonać kilka zabiegów w klinice medycyny estetycznej. Pochodzę z Gdańska więc wybrałam gabinet Clinica Cosmetologica gdzie miałam wykonaną serię zabiegów laserem Palomar Emerge. Teraz moje cienie są praktycznie nie widoczne. Całkowicie przykrywam je lekkim makeupem 🙂

  • Myślę, że w mniej drastycznych przypadkach na worki pod oczami mogą pomóc domowe sposoby. Ja codziennie robię sobie okłady z ogórków i rezultaty mnie zadowalają 🙂

  • Współczuje wam dziewczyny.. ja nigdy nie miałam żadnych worków pod oczami a sypiam po 5-6 godzin dziennie ;p

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

59 − 52 =