Skuteczne rady na nadmierne owłosienie

5/5 - (5 votes)

Nadmierne to problem dotyczący większości społeczeństwa. Zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Nadmierne owłosienie u mężczyzn jest w takim samym stopniu często spotykane, jak u kobiet, w szczególności jeżeli chodzi o owłosienie na piersiach, czy brzuchu.

Pojawianie się nadmiernego owłosienia u kobiet, w miejscach typowych dla mężczyzn jest nazywane mianem hirsutyzmu.

Hirsutyzm objawy

Hirsutyzm spowodowany jest problemami z gospodarką hormonalną u kobiet, bądź pewnymi chorobami, takimi jak zapalenie jajników. Pierwszym objawem hirsutyzmu jest szybkość odrastających włosów. Bowiem odrastają one znaczenie szybciej, niż u osób zdrowych. Jak również pojawiające się owłosienie jest zdecydowanie grubsze, a także ciemniejsze. W profilaktyce leczenia tej choroby stosowane są tabletki antykoncepcyjne. Aczkolwiek także depilacja laserowa. Gdyż kuracja tabletkami antykoncepcyjnymi trwa nawet do pół roku.

Depilacja laserowa efekty

Laseroterapia należy do jednych z najpopularniejszych metod przy usuwaniu nadmiernego owłosienia. Jest to bowiem zabieg bezpieczny i nieinwazyjny. Zastosowanie lasera, aby przyniosło ono oczekiwane efekty, wymaga kilku powtórzeń.  Gdyż podczas jednego zabiegu zazwyczaj jest usuwanych około 95% włosów, podczas gdy pozostałe 5% jest w fazie wzrostu. Wykonanie takiego zabiegu gwarantuje utratę niechcianych włosków na stałe.

Depilacja laserowa ile powtórzeń

Podczas wykonywania depilacji laserowej niezbędne będzie powtórzenie tego zabiegu od trzech do sześciu razy, aby włoski całkowicie zniknęły, a skóra była gładka. Oczywiście wszystko zależy od rodzaju włosków i częstotliwości ich wzrostu. Natomiast przy hirsutyzmie musimy mieć świadomość, iż skóra nasza będziemy wymagała większej ilości tego zabiegu.

Czy depilacja laserowa boli

Przy zabiegu laseroterapii wykonywane jest znieczulenie miejscowe, które odbywa się około dwudziestu minut przed rozpoczęciem zabiegu. W związku z czym depilacja laserowa jest bezbolesna.

Woskowanie

Kolejną metodą odpowiednią do usuwania nadmiernego owłosienia jest wosk, a w szczególności wosk do depilacji twarzy. Bardzo dobrze sprawdza się on w sytuacjach, podczas których u kobiet występuje tak zwany wąsik, ale także u mężczyzn. Dzięki zastosowaniu gorącego wosku, włos zostaje wyrwany wraz z cebulkami.

Komentarze 6

  • Orientuje się ktoś jak cenowo wygląda depilacja laserowa?

    • Cena zabiegu depilacji laserowej różni się w zależności od danego gabinetu, ilości zabiegów oraz partii ciała, na której zabieg będzie przeprowadzony. Seria jednego zabiegu waha się w granicach od 150 do nawet 600zł 🙂 Najlepiej sprawdzić ceny w na stronie danej kliniki medycyny estetycznej. Ja mogę ci polecić Clinica Cosmetologica w Gdańsku. Na ich stronie jest bardzo ładnie rozpisany cennik 🙂

  • Ludzie myślą, że całe owłosienie zniknie im po jednym zabiegu depilacji laserowej. Ogólnie to jesli chcemy wydepilować sobie porządnie jakieś miejsce na ciele to za serię zabiegów zapłacimy z dobre 1500-2000 zł. Depilacja całego działa to już kwota około 6000zł, więc jak ktoś się zastanawia nad depilacją laserową to niech lepiej ma dużo oszczędności. Ogólnie to nie wiem czy to wszystko jest warte takich pieniędzy jak i tak po pół roku włosy zaczynają odrastać.

  • Osobiście mogę powiedzieć, że się uzależniłam od depilacji laserowej. Nie wyobrażam sobie już bez niej życia. Wybrałam laser Vectus ze względu na jego skuteczność i bezpieczeństwo podczas zabiegu ^^

  • Ja również nie wyobrażam sobie powrotu do depilacji woskiem czy maszynką. W dodatku po klasycznej depilacji zawsze miała krosty na skórze co wyglądało okropnie..Zabieg depilacji laserowej to najlepsza decyzja jaką podjęłam w celu uzyskania gładkiej skóry!

  • Moje problemy również rozwiązała depilacja laserowa. Kiedyś miałam strasznie gęste owłosienie na nogach i za namową koleżanki zdecydowałam się na zabieg depilacji laserowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

63 + = 72