Jak oczyścić organizm z toksyn ziołami?

Rate this post

Jak oczyścić organizm z toksyn? – to pytanie pojawia się co roku na wiosnę. W ziołolecznictwie jest wiele ziół stosowanych do oczyszczania organizm z toksyn, mają one wpływ na wszystkie układy naszego organizmu i przygotowują nas do kolejnego sezonu. Organizm oczyszczamy z toksyn , ale i z pasożytów, bakterii, wszelkich niepożądanych związków metali ciężkich. Mają one negatywny wpływ na nasze samopoczucie, wygląd i zdrowie oczywiście. Ziołowy sposób na uczucie ciężkości jest jednym z kilku alternatyw na te dolegliwości. Przemiana materii, która ulega spowolnieniu zimą musi otrzymać impuls energii do bardziej efektywnego działania w kolejnej części roku.

 Oczyszczenie organizmu zioła, które je wspomagają to:

Ziele pokrzywy zwyczajnej, rośnie dziko w lasach, na polach i łąkach. To cenny surowiec zielarski stosowany w ziołolecznictwie i kosmetyce. Liście pokrzywy zawierają wiele cennych witamin:C,K,B2 oraz chlorofil. Wyciąg z liści pokrzywy stosowany jest jako czynnik moczopędny oczyszczający nasz układ moczowy ze szkodliwych produktów przemiany materii. Dzięki chlorofilowi i kwasowi foliowemu, pokrzywa  podwyższa zawartość hemoglobiny w osoczu, zapobiega i leczy anemię.

Skrzyp polny dostarcza naszemu organizmowi krzem, ważny dla włosów, skóry i paznokci. Wpływa pozytywnie na przyswajalność różnego rodzaju mikroelementów potrzebnych do usuwania np. kamieni kałowych – tutaj artykuł.

Szałwia lekarska to jedno z najczęściej stosowanych ziół. Ma właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Napar z liści szałwi wpływa pozytywnie na procesy trawienne poprawiając funkcjonowanie żołądka. Ponadto zawiera garbniki, flawonoidy oraz olejki eteryczne.

Fiołek trójbarwny, wykorzystuje się jego właściwości moczopędne dla pozbycia się z organizmu nadmiaru wody, tonizuje i odtruwa. Uszczelnia naczynia krwionośne, przyspiesza przemianę materii. Dlatego też stosowany jest często w przypadku walki z otyłością.

Zielona herbata, stosowana w procesie oczyszczania organizmu z toksyn. Jako źródło flawonoidów i antyoksydant usuwa wolne rodniki. Ma istotny wpływ na przemianę materii. Pomaga w procesie odchudzania zapobiegając odkładaniu się tkanki tłuszczowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 1 = 5