Depilacja – maszynki czy krem? A może laser?

Rate this post

Wśród wielu metod depilacji można wyróżnić przede wszystkim jednorazowe maszynki do golenia, kremy i inne substancje pozwalające na usunięcie niechcianego owłosienia i depilację laserową. Każda z tych metod ma swoje wady i zalety. Jaki sposób depilacji wybrać, jeśli zależy nam na długotrwałym efekcie końcowym?

Panie, dla których depilacja to prawdziwy rytuał na pewno z chęcią sięgną po plastry do depilacji. Do takiego zabiegu trzeba się odpowiednio przygotować. Wadą takiego rozwiązania jest na pewno bolesność – włoski są wyrywane razem z cebulkami, a dla wrażliwszych osób może to stanowić barierę nie do pokonania.

Optymalnym rozwiązaniem jest wtedy wybór depilacji za pomocą lasera.

Na taki zabieg trzeba się jednak specjalnie umówić do kosmetyczki. Gabinety oferujące depilację za pomocą lasera cieszą się coraz większą popularnością w Polsce, gdyż kobiety zauważyły, że usuwanie niechcianego owłosienia za pomocą lasera jest coraz bardziej dostępne i daje długotrwałe efekty. Żadna inna metoda nie gwarantuje gładkiego ciała przez tak długi czas.

Większość Polek nadal wybiera jednak maszynki do golenia, które są dostosowane do potrzeb kobiet. Depilacja z ich pomocą to przede wszystkim szybkość. Usuwanie owłosienia za pomocą maszynek można przeprowadzić nawet w trakcie codziennej kąpieli lub kilkuminutowego prysznica. Jest to duży atut, który w połączeniu ze stosunkowo niską ceną daje grono prawdziwych zwolenniczek. Oczywiście, kobiety mają także inne opcje do wyboru – kremy, które rozpuszczają włoski czy automatyczne depilatory.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

79 − 70 =