Depilacja laserowa Gdynia – Szybkie i bezbolesne laserowe usuwanie owłosienia

5/5 - (17 votes)

Laserowe usuwanie owłosienia coraz częściej wybierane jest przez kobiety, aby pozbyć się trwale i efektywnie swoje owłosienie. Podstawową obawą przez podjęciem się takiej formy usuwanie owłosienia jest ból, który jednak jest kwestią sporną, ponieważ występuje on lub nie, w zależności od progu bólu danej osoby.

DEPILACJA LASEROWA – krok od pięknej skóry

Rynek kosmetyczny stale się rozwija, dając coraz więcej możliwości w zakresie depilacji laserowej. Powstają coraz nowsze sprzęty, które dają jeszcze lepsze efekty, które są mniej bolesne; producenci starają się na tyle uealstycznić w stosunku do kobiet, aby zabieg takiej depilacji nie kojarzył się z czymś nieprzyjemnym. Laser Vectus to najbardziej zaawansowany i najnowocześniejszy laser na rynku. Gwarancją, jaką daje nam Vectus jest trwałe usunięcie owłosienia oraz szybka i bezbolesna metoda depilacji. Jest także bardzo bezpiecznym rozwiązaniem dla naszej skóry, ponieważ dzięki technologii SkinTel zawsze sprawdza poziom aktywnej melaniny w skórze, dzięki czemu może dostosować zabieg pod indywidualne parametry danej osoby.

PRZEBIEG DEPILACJI LASEROWEJ

bezbolesna depilacja laseremWarto pamiętać, że zabieg depilacji laserowej nie jest jednorazowy, ponieważ włosy nie rosną jednostajnie i jednocześnie, a depilacja włosa jest najefektywniejsza, kiedy znajduje się on w fazie. Najczęściej zabieg powtarzany jest raz w miesiącu przez około rok, później już raz na rok, jednakże minimum to powtórzenie go 4-6 razy. Przez zabiegiem pacjent zazwyczaj musi uzupełnić krótką ankietę, w której należy zawszeć wszelkie informacje na temat zdrowia ogólnego, przebytych chorób i zażywania regularnie leków, a następnie zostaje przeprowadzona próba laserowa, mająca na celu sprawdzenie, jak skóra poradzi sobie z podrażnieniami. W przypadku, gdy nie mamy żadnych przeciwwskazań, lekarz przystępuje do zabiegu depilacji laserowej, w której wykorzystuje laser (przykładając jego głowicę do skóry), którego światło pochłanianie jest przez melaninę zawartą w mieszku włosowym. Melanina odbiera energię przekazywaną przez laser, a z nią mieszek, który ulega zniszczeniu. Po takim zabiegu nakładane są preparaty łagodzące podrażnienia i zaczerwienienia. Najlepsze efekty osiągają osoby, które mają jasne i małe owłosienie, jednak obecnie laser Vectus dzięki swojej zaawansowanej technologii bez problemu radzi sobie z gęstym i ciemnym owłosieniem, dając efektywne efekty dla osób z takimi walorami.

PRZECIWWSKAZANIA

Nie każdy może pozwolić sobie na zabieg depilacji laserowej. Istnieje szereg przypadłości, kiedy taki zabieg nie jest wskazany i  nawet może zaszkodzić naszej skórze. Są to:

 • włosy rude, siwe, z uwagi na brak lub bardzo małą skuteczność zabiegu
 • ciąża
 • nowotwory (przebyte można skonsultować z lekarzem)
 • opalenizna i stosowanie samoopalaczy
 • przyjmowanie leków światłouczulających
 • infekcje wirusowe, bakteryjne lub grzybicze w miejscu, w którym chcemy wykonać zabieg

Aby nie zaszkodzić sobie i swojej skórze, powyższe przypadłości należy skonsultować z osobą, która będzie przeprowadzać nasz zabieg.Nie należy bagatelizować tych przeciwskazań.

DepilacjaVectus – Depilacja laserowa Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2cc, 81-519 Gdynia
Telefon: 58 506 65 99
https://depilacjavectus.pl/depilacja-laserowa-gdynia/

Dowiedz się więcej – https://www.cosmopolitan.pl/uroda/17831/depilowac-czy-nie-oto-wskazania-do-depilacji-laserowej

Jak dbać o skórę po zabiegu depilacji laserowej i czego unikać?

Po zabiegu depilacji laserowej wystąpić mogą podrażnienia oraz obrzęk okołomieszkowy. Należy w tym czasie smarować skórę maściami i kremami zmniejszającymi rany i obrzęki, unikać gorących kąpieli, korzystania z sauny lub basenu, a także warto pamiętać o tym, aby unikać wszelkiego opalania i używania samoopalaczy. Dlatego tak wiele kobiet decyduje się na zabieg depilacji laserem w zimie, kiedy nie grożą nam wysokie temperatury oraz nadmiar słońca.

Depilacja laserowa to najefektywniejszy sposób pozbycia się owłosienia. Jest bardzo bezpieczna, trwa krótko oraz pozbywa nas owłosienia raz na zawsze.

Komentarze 10

 • Ciekawy i pomocny artykuł. Planuje w najbliższym czasie wykonać depilacje pach, teraz wiem jak się do niej przygotować.

 • Jeżeli dzięki temu można trwale usunąć włosy to ja się chyba piszę. Ile kosztuje depilacja laserowa? Drogie to jest?

  • Czy drogie to pojęcie względne. Ja byłam na ostatnio na depilacji laserowej w Clinica Cosmetologica w Gdynii i można tam rozłożyć koszt wszystkich zabiegów na raty co jest bardzo wygodne 🙂

   • Łooo i jak było? Opowiesz coś więcej? Ja sama szukam odpowiedniego gabinetu. Zdarzyło mi się mieć zapalenie mieszków włosowych po depilacji woskiem i dermatolog mi zalecił depilację laserem.

    • Co tu dużo mówić Kochana. Przebieg depilacji laserowej jest miły i przyjemny. Trwa to zaledwie chwilę, zabiegów wykonujesz nie więcej niż 7 i gotowe.

 • Laser do depilacji Vectus to faktycznie na chwilę obecną jeden z nowocześniejszych sprzętów. Było o nim dość głośno w branży medycyny estetycznej.

 • Orientuje się ktoś jak wygląda kwestia przeciwwskazań do depilacji laserowej? Myślałam o wybraniu się na konsultację, ale opalałam się ostatnio na wakacjach w Chorwacji i nie wiem czy warto…

  • No to skoro idziesz na konsultację, bo idź – z tego co wiem to jest darmowa. Jeżeli chodzi o opalenie to faktycznie lepiej tego nie praktykować przed depilacją laserową, ale wystarczy odczekać kilka tygodni, by już było ok.

 • Moja mama zafundowała sobie depilację pach i bardzo chwaliła. Teraz mnie namawia ^^ ja sama mam non stop podrażnioną skórę pod pachami od depilacji, a dezodoranty wcale nie ułatwiają.

 • Ze względu na stan zdrowia moich włosów dermatolog mnie wysłał na depilację laserową i powiem szczerze, że żałuję, że wcześniej sama się na to nie wybrałam. Bezboleśnie, szybko i miło.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 1 = 1