Biżuteria ślubna z pereł – modna i zdrowa

5/5 - (15 votes)

Perły i biżuteria z nich wykonana to od zarania dziejów marzenie wielu kobiet. Gdy tylko perły zostały odkryte, a miało to miejsce kilka tysięcy lat temu, zawładnęły one wyobraźnią i sercami ludzi, kobiet w szczególności. Były one wówczas dla ludzkości tak tajemniczym zjawiskiem o niezbadanej naturze, że dostrzeżono w nich nie tylko piękno, ale też przypisano im wiele szczególnych, także zdrowotnych właściwości.

Już wówczas, kilka tysięcy lat temu, uważane były one za szczególnie piękną ozdobę, a ponadto używano ich w celu poprawy zdrowia, zarówno w postaci całych kamieni, jak i specyfików z nich przygotowywanych. Działo się tak na całym świecie, gdzie tylko występowały perły, w rozmaitych cywilizacjach. Choć od odkrycia pereł minęło wiele tysięcy lat, to perły nadal uważane są za wyjątkowy materiał do tworzenia biżuterii, a ta jest nie mniej cenna, niż kiedyś. Co więcej, całkiem sporo przypisywanych jej kiedyś właściwości zdrowotnych jest systematycznie potwierdzanych przez naukowców i specjalistów.

Sznur z pereł – naturalne piękno

Jest wiele aspektów, które powodują, że perły i biżuteria z nich wykonana tak urzekają kobiety. Z jednej strony decyduje o tym naturalne pochodzenie pereł i ich rzadkość. Z drugiej jest to unikalny wygląd, który nie ma odpowiedników w naturze. Piękny, zazwyczaj biały lub kremowy kolor oraz wyjątkowy połysk są największymi atutami pereł. Dochodzi do tego fakt, że perły nie wymagają wiele obróbki przy tworzeniu biżuterii i ozdoby takie, jak naszyjnik czy sznur z pereł łatwo jest wykonać, nie ingerując zbytnio w same perły. Perły zostały uznane za kanon piękna, co spowodowało, że zaczęto hodować je sztucznie. W ten sposób wykonywane perły są równie piękne, ale uważane są z mniej wartościowe. Innym rodzajem są sztuczne perły wykonane z różnych tworzyw, ale takich wiele osób nie bierze w ogóle pod uwagę.

Biżuteria z pereł – piękno i pozytywny wpływ na zdrowie

Fakt, że perły, szczególnie te naturalne, są tak rzadkie, spowodował, że już przed wiekami przypisywano im różne właściwości prozdrowotne. Już wieki temu używano ich do poprawy zdrowia. Pozytywny pływ na zdrowie miało mieć noszenie biżuterii z pereł, jak i wykonywanie z nich różnych specyfików. Dziś perły nadal uważane są mające pozytywny wpływ na organizm, co potwierdzają coraz to kolejne badania przeprowadzane przez naukowców. Perłom przypisuje się pozytywny wpływ na skórę, układ krążenia i oddychania, a nawet układ trawienny – więcej info. o tym: http://perlowy.pl/. Według wielu źródeł, mają one także dobroczynny wpływ na samopoczucie, poprawiając nastrój i wpływając pozytywne na psychikę, a to dlatego, że perły oddziałują leczniczo na układ nerwowy. Wiele osób twierdzi, że naszyjnik z pereł czy inna biżuteria noszona na co dzień, pomaga w walce z bólami głowy, a nawet uciążliwymi migrenami. Perły wciąż używane są do produkcji różnego rodzaju kosmetyków, w tym kremów, balsamów i pomad.

Biżuteria ślubna

Poza licznymi właściwościami prozdrowotnymi, biżuteria wykonana z pereł wciąż należy do chętnie kupowanych. Z racji swojej barwy i pozytywnych skojarzeń, jest powszechnie stosowana do produkcji biżuterii ślubnej. Każdy z liczących się na rynku jej producentów ma w swojej ofercie ozdoby wykonane z naturalnych pereł.

Najczęściej kupowana biżuteria ślubna to różnego rodzaju naszyjniki, w tym sznur z pereł, kolczyki oraz kolie. Dostępne są także naszyjniki oraz pierścionki. Piękno, jakim charakteryzuje się biżuteria perłowa na pewno podkreśli doniosłość tego ważnego dnia, jakim jest dzień ślubu.

Komentarze 2

  • Sznur z pereł to idealny prezent dla kobiety w każdym wieku. I ja się nawet cieszę, że coraz młodsze dziewczyny noszą naszyjniki z pereł, bo naprawdę prezentują się one świetnie. Perły są coraz bardziej popularne a dzięki temu będą coraz tańsze, bo to nie platyna, której będzie brakować. Hodowlane perły można na tony produkować.

  • Naszyjnik z pereł jednak lepiej wygląda na lepsze okazje. Nie wyobrażam sobie zwykłej letniej sukieneczki i do tego sznur pereł. Dla mnie to się jakoś gryzie, ale co kto lubi… Pozostanę jednak przy tym, że dla mnie perły będą biżuterią na bardziej specjalne okazje, a nie na wyjście nad morze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

89 + = 93