Niezawodny sposób na gładkie ciało i spokojny umysł

Niezawodny sposób na gładkie ciało i spokojny umysł
5 (100%) 2

Niezależnie od tego jaką posiadamy figurę, czy jesteśmy szczupłe bądź przy kości, cellulit jest utrapieniem niemal każdej kobiety. Dotyka bez względu na wiek, dlatego walka z nim jest nie lada wyzwaniem.

Cellulit powszechnie określany jako „pomarańczowa skórka” to przypadłość głównie kobieca. Jego przyczyna tkwi w nieprawidłowym rozmieszczeniu tkanki tłuszczowej. Zatrzymana woda uciska naczynia limfatyczne oraz krwionośne. Dlatego w wyniku zaburzeń mikrokrążenia tkanka podskórna jest niedożywiona, a także zanieczyszczona produktami przemiany materii. Zmiany struktury skóry występują głównie w okolicy bioder, pośladków, ud oraz ramion. Mechanizm powstawania cellulitu jest długotrwały. Jednak mimo tego, że nie jest chorobą, nie należy go ignorować. Potrafi się rozwijać i sukcesywnie przechodzić w bardziej zaawansowane etapy.

Wyróżniamy cztery fazy rozwoju tego schorzenia:       

  • pierwsze stadium – zmiany są widoczne jedynie przy ucisku skóry, która wówczas staje się pobruzdowana; tkanka jest mniej elastyczna, „ciastowata”
  • drugie stadium –  w porównaniu z pierwszą fazą różnica po ściśnięciu skóry pojawiają się widoczne zagłębienia; obserwuje się spadek elastyczności
  • trzecie stadium – skóra jest nierówna, zmiany są widoczne w trakcie swobodnego leżenia, wyczuwalne są guzki
  • czwarte stadium – wyraźnie wyczuwalne guzki, każda pozycja ciała uwidacznia zgrubienia, skóra nierówna i z wyraźnymi zagłębieniami oraz dołkami, pofałdowana, a przy dotyku odczuwany ból

Dążenie do gładkiej skóry

depilacja laserowaGładka, nieskazitelna skóra to marzenie każdej kobiety. Dlatego im szybciej rozpoczniemy walkę z cellulitem, tym większe szanse na jego całkowitą redukcję. Krem na cellulit, czy regularne ćwiczenia często okazują się być niewystarczające. Jednak współczesna medycyna estetyczna oferuje coraz więcej innowacyjnych metod, również tych nieinwazyjnych.

Laserowe usuwanie cellulitu laserem vectus to od jakiegoś czas dość popularny zabieg. Rekomendowany jest zarówno w gabinetach kosmetycznych, jak też salonach dermatologii estetycznej. W trakcie takiego leczenia wykorzystywane są bardzo zaawansowane sprzęty, które dzięki najnowocześniejszym technologiom są w stanie poradzić sobie, nawet z najbardziej zaawansowanym i uporczywym cellulitem. Wiązka światła wyprowadzana z lasera Vectus trafia do wnętrza tkanek. Oznacza to, że oddziałuje z jednej strony na skórę, a z drugiej na naczynia włosowate, limfatyczne czy mięśnie. W ten sposób pobudza procesy regeneracji komórek, przy jednoczesnym usprawnianiu przepływu krwi oraz limfy.

Niemniej jednak, warto pamiętać, że walka z cellulitem wymaga pracy, zaangażowania i przede wszystkim cierpliwości, ponieważ potrafi po jakimś czasie powrócić. Dlatego warto zadbać o zmianę dotychczasowego stylu życia i włączyć aktywność fizyczną oraz zdrową, pełnowartościową dietę.

Depilacja laserowa Vectus – dlaczego najskuteczniejsza

Depilacja laserowa Vectus to jeden z najchętniej wykonywanych zabiegów nie tylko przez panie ale również mężczyzn. Jej celem jest niszczenie cebulek włosów, a także całkowite usuwanie owłosienia. umożliwia przeprowadzenie najskuteczniejszego, najbezpieczniejszego, najszybszego i zarazem najbardziej wygodnego dla pacjenta zabiegu. To idealne rozwiązanie dla osób, które mają dość codziennego golenia i depilacji. Jest to wręcz ratunek dla tych, którzy muszą zmagać się z takimi problemami, jak nadmierne owłosienie, zapalenie mieszków włosowych bądź wrastające włoski. Zdarza się, że w takich przypadkach to właśnie dermatolog zaleca wykonanie zabiegu.

Zastanawiając się nad depilacją laserową, warto wybrać laser Vectus, gdyż na chwilę obecną, nie istnieje na rynku bardziej efektywny sprzęt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

21 − = 19