Jak wykonać prawidłowo hennę na brwi?

Jak wykonać prawidłowo hennę na brwi?
5 (100%) 11

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że henna brwi jest stosunkowo tanim oraz całkowicie bezpiecznym sposobem na przyciemnienie oraz podkreślenie brwi. Proszek, który służy do jej wykonania powstaje z suchych i pokruszonych liści lawsonii. Dzięki hennie możemy uzyskać niepowtarzalny efekt estetyczny, a nasze oczy zyskują na wyrazistości. W wielu sklepach można zaopatrzyć się w wiele kolorów farb: od ciemnych blondów po kolory, które są sprzedawane jako henna.

Czym jest henna?

Możemy za jej pomocą farbować brwi w domu albo też w salonie kosmetycznym. Warto jednak zdać sobie sprawę z tego, że henna do brwi najlepiej nadaje się dla osób o jasnej karnacji oraz przede wszystkim jasnych brwiach. W jaki sposób zrobić hennę samodzielnie? W pierwszej kolejności należy umyć dokładnie naszą twarz. Następnie zapoznać się z informacją podaną na opakowaniu z henną, ponieważ szczegóły nakładania danej substancji tam zawarte mogą się nieco różnić w zależności od danego producenta. Następnie trzeba rozprowadzić delikatnie hennę na brwi, próbując nie dotykać skóry, aby efekt był jak najbardziej naturalny. W zależności od marki oraz koluru brwi henna powinna być trzymana na brwiach przez około 5-10 minut. Po czym należy ją zmyć za pomocą mokrego wacika. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że najlepsza henna do brwi powinna utrzymywać swoją barwę przez przynajmniej 2 tygodnie.

Henna nie jest w żaden sposób szkodliwa dla rzęs, oczu, ani skóry. Nie osłabia ona rzęs.

Zastosowania henny

Można tym samym rozprowadzać hennę na brwiach, gdy tylko tego będą one potrzebować. Może jednak się zdarzyć, że henna na brwi nie spełni naszych odczuć estetycznych. Można ją wtedy usunąć za pomocą płynu do demakijażu lub przez zastosowanie specjalnego balsamu do henny. Zrobienie henny w salonie kosmetycznym jest także stosunkowo tanie (od 20 do 40 zł), wliczając w to modelowanie brwi.

Potrzebujesz zabiegów na twarz i ciało?

Przyjdź do salonu kosmetycznego w Gdyni!

Kosmetolodzy czekają z bezpłatnymi konsultacjami – wybiorą dla ciebie odpowiednią metodę, byś mógł długo cieszyć się efektem.

Clinica Cosmetologica Gdynia
ul. Powstania Styczniowego 22/2
81-519 Gdynia
tel. +48 791 600 607
gdynia@clinicacosmetologica.pl
https://clinicacosmetologica.pl/gdynia/

 

Komentarze 5

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 1 = 2