Szybkie maseczki na trądzik – domowe sposoby

Szybkie maseczki na trądzik – domowe sposoby
5 (100%) 11

Trądzik młodzieńczy to zwykle przemijająca, a jednak dość uciążliwa dolegliwość. Na szczęście istnieją domowe sposoby na trądzik, które pomagają złagodzić objawy lub przynajmniej wspomóc inne metody leczenia.

Jak pokonać trądzik domowymi sposobami?

Domowe sposoby na trądzik młodzieńczy to przede wszystkim maseczki. Ze względu na możliwość przeniesienia bakterii, każda maseczka na trądzik powinna być nakładana szpatułką.

Należy pamiętać, aby:

  • przed maseczką otworzyć pory np. parówką na twarz;
  • zmyć makijaż;
  • nie pocierać twarzy, stosując peelingi;
  • najpierw sprawdzić np. za uchem, czy dany skłądnik nas nie uczula.

Maseczka z drożdży na trądzik jest najbardziej znana i bardzo skuteczna, ze względu na witaminy z grupy B. Do jej wykonania wystarczą zwykłe drożdże piekarskie i lekko podgrzane mleko. Maseczkę należy zmyć mlekiem lub wodą po dwudziestu minutach.

Maseczka z kurkumy na trądzik ma na celu między innymi rozjaśnienie potrądzikowych blizn. Aby ją wykonać potrzebne są trzy łyżeczki kurkumy oraz naturalny jogurt. Po dwudziestu minutach należy delikatnie zmyć maseczkę ciepłą wodą.

Domowe maseczki na trądzik mogą mieć również działanie antybakteryjne. Tak działa między innymi maseczka z miodu na trądzik. Aby ją wykonać niezbędny jest jedynie dobrej jakości miód. Należy go nałożyć na skórę na piętnaście minut, a następnie zmyć ciepłą wodą. Zamiast samego miodu można użyć mieszanki miodu i jogurtu, którą można wymieszać szpatułką. W przypadku chęci zastosowania maseczki na trądzik domowe sposoby wykonania takiego preparatu zazwyczaj są równie skuteczne, co drogeryjne kosmetyki.

Składniki działające miejscowo na trądzik

Cebula na trądzik również może być doskonałym preparatem. Wystarczy jedynie odpowiednio ją rozdrobnić i nałożyć na twarz na piętnaście minut. W przypadkunaturalna pielęgnacja skóry trądzikowej takich środków jak maseczki na trądzik domowe sposoby obejmują również wykorzystanie płatków owsianych. Wystarczy namoczyć płatki w ciepłej wodzie i dodać miód w proporcjach 4:5:1. Maseczkę należy zmyć po upływie piętnastu minut.

Płatki owsiane na trądzik działają nie tylko jako maseczka, ale także łagodny peeling. W przypadku takiego problemu jak trądzik na plecach domowe sposoby zalecają zastosowanie także innych naturalnych preparatów.

Aloes na trądzik to jedno z lepszych ziół w takiej sytuacji. Sok z aloesu na trądzik nadaje się do używania zamiast toniku, ponieważ świetnie nawilża skórę, jednocześnie nie zatykając porów.

Innym naturalnym i domowym sposobem jest parówka na trądzik. Jest to jednak metoda, po której warto jest zastosować odpowiedni krem nawilżający, który jednocześnie zawiera składniki zwalczające trądzik, taki jak na przykład Sevolium.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

42 − 32 =