Sposoby na wypadanie włosów

Sposoby na wypadanie włosów
5 (100%) 3

Piękne, gęste, lśniące włosy to coś co chciałby mieć każdy. Jednak wiele osób spotyka się z takimi problemami jak nadmierne wypadanie włosów, łamanie się i rozdwajanie się końcówek, puszenie, cienkie kosmyki, brak objętości.

U kobiet najczęściej można zauważyć przerzedzanie się włosów, a u mężczyzn utratę włosów w określonych partiach głowy. Na wypadanie włosów u mężczyzn jak i na utratę gęstości włosów u kobiet są jednak skuteczne sposoby. Zazwyczaj przyczyna wypadania włosów nie jest zależna od nas – za łysienie odpowiada nadwrażliwość mieszków włosowych będąca przypadłością genetyczną, jak i różne choroby skóry głowy. Dlatego też domowe sposoby na wypadanie włosów nie są skuteczne i wystarczające. Wzmocnienie włosów jest możliwe dzięki specjalistycznym zabiegom. Jednym z najskuteczniejszych jest mezoterapia skóry głowy. Zabieg polega na wykonaniu mikronakłuć, które pozwalają na wprowadzenie do głębokich warstw skóry osocza bogatopłytkowego. Oczywiście rezultaty takiego zabiegu są widoczne dopiero po kilku miesiącach, ale za to regeneracja włosów jest bardzo widoczna. Można też stosować dermokosmetyki o odpowiednich składnikach aktywnych. Dadzą one pozytywne rezultaty, jednak nie tak spektakularne jak zabiegi w gabinetach medycyny estetycznej i dermatologii. Decyzja o tym jak zwiększyć objętość włosów powinna leżeć po stronie trychologa lub dermatologa, który zna nasz stan zdrowia i ma metody pozwalające na właściwą diagnostykę problemów dotyczących włosów. Zanim podejmiemy decyzję o zabiegach przeciwdziałających wypadaniu włosów i łysieniu, przeanalizujmy nasz stan zdrowia.

Być może przyczyną utraty włosów jest stres, zła dieta, choroby, zaburzenia hormonalne, chemioterapia, a nawet niewłaściwa pielęgnacja włosów. Wtedy warto przede wszystkim wyeliminować przyczyny. Dla dobra włosów zrezygnujmy też z częstego używania utrwalających fryzurę lakierów i pianek, z farbowania, z regularnego stylizowania włosów przy pomocy suszarek, prostownic i lokówek, jak również z ciasnego upinania włosów.

Komentarze 4

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

7 + 2 =