Krwawienie i ból podczas stosunku to sygnał ostrzegawczy od organizmu!

Krwawienie i ból podczas stosunku to sygnał ostrzegawczy od organizmu!
oceń artykuł

Krwawienie i ból podczas stosunku są zawsze dla kobiety sygnałem ostrzegawczym, którego nie można zignorować. Szczególnie jeżeli doświadczasz bólu szyjki macicy uprawiając seks, nie możesz wykluczyć opcji, że objaw ten jest spowodowany zaistnieniem raka szyjki macicy – choroby, który jest w naszym kraju przyczyną śmierci ogromnej ilości kobiet każdego roku. To jeden z wielu objawów raka szyjki macicy, wśród których są między innymi chroniczny ból podbrzusza – jeżeli więc zaobserwowałaś go u siebie, tym bardziej musisz się zbadać!

Warto pamiętać, że chociaż rak szyjki macicy jest sprawcą ogromnej ilości zgonów, jest to rodzaj nowotworu, który można leczyć bardzo skutecznie – o ile zostanie wykryty odpowiednio wcześnie. Jednak ponieważ nowotwór ten przebiega z początku bezobjawowo, łatwo przeoczyć jego powstanie. Dlatego jeżeli prowadzimy lub prowadziliśmy aktywne życie seksualne absolutnie konieczne jest regularne wykonywanie badań na obecność w organizmie wirusa HPV, który jest najczęstszym powodem występowania raka szyjki macicy. Badanie jest bezbolesne i szybkie, a jego wykonanie na pewno pozwoli Ci zyskać szansę na pokonanie choroby, albo poprawi Twój komfort psychiczny, jeżeli jego wynik będzie negatywny.

Jak więc widać, badania na występowanie wirusa HPV aktywne seksualnie kobiety muszą koniecznie wykonywać nawet jeśli nie zaobserwowały u siebie żadnych niepokojących objawów. Natomiast krwawienie i ból w trakcie stosunku nie tylko utrudniają życie seksualne, ale i oznaczają, że z badaniem absolutnie nie można zwlekać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *