Krem na cellulit – czy domowe sposoby pomogą? Walka z pomarańczową skórką.

Krem na cellulit – czy domowe sposoby pomogą? Walka z pomarańczową skórką.
5 (100%) 6

Cellulit to koszmar spędzający sen z powiek kobietom na całym świecie. Walka z nim nie jest prosta. Sposobów na pozbycie się go jest całe multum m.in. masaż antycellulitowy, dieta lub ćwiczenia fizyczne, jednakże najpopularniejszym sposobem są kremy na cellulit. Są one łatwe do aplikacji na skórę, a co najważniejsze, jeżeli są stosowane systematycznie, są wyjątkowo skuteczne.

Czym jest cellulit?

Jest to tkanka tłuszczowa, która jest nieprawidłowo rozmieszczona oraz obrzękowo-włókniste zmiany tkanki podskórnej. Oprócz tkanki tłuszczowej może to być również nieprawidłowo rozmieszczona woda lub produkty przemiany materii. Powstaje w ten sposób obrzęk, który zakłóca prawidłowe funkcjonowanie tkanek łącznych, zaburzając jednocześnie cyrkulację krwi i limfy. Zmiany te, przypominające wyglądem skórkę pomarańczy, najczęściej widoczne są na udach, pośladkach, biodrach, brzuchu,a zdarza się, że również na ramionach. Cellulitu nie można mylić z cellulitisem, gdyż cellulitis to bakteryjne zapalenie tkanki łącznej, które musi być leczone antybiotykami pod okiem specjalisty – więcej o tym tu: http://kremy-antycellulitowe.pl/.

Z cellulitem boryka się aż do 85-90% kobiet bez względu na wiek czy wagę. Dzieje się tak dlatego, ponieważ cellulitu jest kilka rodzajów, które klasyfikowane są ze względu na stopień zaawansowania lub przyczynę jego powstania. I tak też możemy wyróżnić cztery główne odmiany:

 • Cellulit twardy
 • Cellulit miękki
 • Cellulit wodny
 • Cellulit obrzękowy

Cellulit twardy zazwyczaj występuje u kobiet młodych i aktywnych. Jest on zauważalny tylko podczas ściskania skóry np. na udzie. Co prawda jest to tylko faza początkowa powstawania cellulitu, jednakże nie wolno tego ignorować, gdyż jeśli nie zahamuje się jego rozwoju, przekształci się on w bardziej zaawansowane stadium.

Cellulit miękki natomiast pojawia się u kobiet najczęściej po czterdziestym roku życia, które są mało aktywne fizycznie. Spowodowany jest on zmniejszającym się napięciem mięśni i zwiększającą się wiotkością skóry. Jest on widoczny bez ściskania skóry, zwłaszcza na udach i to w pozycji stojącej jak i siedzącej.

Kolejny – wodny, to odmiana cellulitu, który jest uważany za chorobę cywilizacyjną. Objawia się obrzękiem i falami na skórze. Spowodowany jest on zaburzeniami przepływu krwi i limfy.

Ostatni już, jednak najpoważniejszy ze wszystkich i występujący rzadko, to cellulit obrzękowy. W skrajnych przypadkach może on utrudniać codzienne funkcjonowanie. Objawia się bólem nóg i ich opuchlizną. Oprócz tego skóra staje się cienka i blada.

Jak walczyć z cellulitem?

Do walki z cellulitem można użyć domowych sposobów, które są znane od lat. Jednym z najpopularniejszych są najróżniejsze peelingi. Podstawowym działaniem takiego peelingu jest pobudzenie mikrokrążenia i zwiększanie przepływu limfy. Do tychże peelingów można używać rozmaitych składników jak np. sól morska (nakładana na zmoczoną skórę), cukier brązowy wymieszany z miodem i oliwą. Popularna jest również kawa, a właściwie fusy z kawy, które można wymieszać z balsamem do ciała. Innym domowym sposobem jest picie soku z cytryny, zmieszanego z wodą i z dodatkiem pieprzu cayenne. Taki specyfik pijemy 3 razy dziennie. Oprócz tego bardzo popularne jest stosowanie przeróżnych masaży antycellulitowych, zarówno szorstką gąbką lub rękawicą, jak i delikatniejsze z wykorzystaniem różnego rodzaju olejków aromaterapeutycznych. Najmniej popularne, ze względu na to, że wymagają najwięcej poświęcenia, są oczywiście aktywność fizyczna i odpowiednia dieta.

Vialise produkt

Wiele kobiet wspomaga się kremami na cellulit, które mają sprawdzoną skuteczność i dzięki badaniom klinicznym, są potwierdzonym i skutecznym środkiem do walki z cellulitem. Na rynku jest wiele kremów na cellulit i dlatego kobiety mają problem, by wybrać ten najlepszy i najskuteczniejszy. Dobry krem w połączeniu z dietą i aktywnaścią fizyczną pozwala na pozbycie się skórki pomarańczowej raz na zawsze. Działanie takiego kremu zależy oczywiście id jego składu. Aktywne składniki, które pomagają pozbycia się cellulitu to m.in.:

 • Koenzym A – odpowiada za zmniejszenie tkanki tłuszczowej
 • Naostrzyk Żółty – wzmacnia naczynia krwionośne i limfatyczne
 • L-karnityna – przyśpiesza spalanie kalorii i produktów ubocznych przemiany materii
 • Algi zielone i brunatne- poprawiają krążenie
 • Kofeina – pomaga ujędrnić skórę
 • Flawonoidy – uelastyczniają ścianki naczyń włosowatych
 • Czarne błoto z Morza Martwego- dzięki zawartym minerałom zwiększa się elastyczność skóry i poprawia jej dotlenienie.

Warto sprawdzić skład kremu na cellulit, który zamierzamy kupić.  Dobry wybór pomoże nam w usunięciu lub zredukowaniu do minimum tego jakże popularnego niestety problemu, poprawiając samopoczucie i pozwalając nam bez kompleksów wyjść na plażę w stroju kąpielowym.

Więcej w tym temacie tu: http://www.bielsko.biala.pl/firmy/porady/512/krem-na-cellulit-zobacz-jak-pozbyc-sie-cellulitu

Komentarze 9

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

8 + 2 =