Depilacja laserowa w Gdańsku – jak się przygotować?

Depilacja laserowa w Gdańsku – jak się przygotować?
5 (100%) 3

Lato zobowiązuje do różnych rzeczy. Do zabawy, kąpieli, opalania. Wakacyjne wyjazdy wiążą się z wieloma przygotowaniami. Nie chodzi tylko o organizację wyjazdu, ale także o przygotowanie własnego ciała na spotkanie ze słońcem i spojrzeniami innych plażowiczów. Jeśli o te spojrzenia chodzi to sprawmy, aby nie były one  spojrzeniami z litości a spojrzeniami podsyconymi nutką zazdrości.  Jak temu sprostać? Oczywiście opaloną i gładką skórą. Efekt ten możemy same bez problemu osiągnąć, jednak nie utrzyma się on długo i za dwa dni znów możemy wyglądać jak byśmy nigdy depilacji nie wykonywały.

Długotrwały efekt

Rozwiązaniem problemu wszystkich kobiet pragnących cieszyć się nienagannym wyglądem jest szybka i długotrwała depilacja. Jest to tak zwana depilacja laserowa. Zabieg ten usuwa zbędne owłosienie na bardzo długi czas, dzięki wytwarzaniu światła przez laser, które wiąże się z cebulką włosa, trwale ją niszcząc. Działanie to zapobiega regeneracji włosa. Należy go jednak powtarzać kilkakrotnie z uwagi na to, że włosy są w różnej fazie wzrostu  a zlikwidować można jedynie te już widoczne. Także jeśli po zabiegu zauważymy, że włoski odrastają oznacza to, że są to te, których laser nie zniszczył i w stosunku do nich też należy wystosować wiązkę światła.

Czytaj też: Depilacja laserowa Gdańsk – co to jest?

Odpowiednie przygotowanie

Zabieg depilacji laserowej wymaga odpowiedniego przygotowania, dlatego  musimy o nim pomyśleć już przed wakacjami. Całkowite usuwanie owłosienia, związane z koniecznością powtarzania zabiegu może trwać kilka dni. Depilację tego rodzaju przeprowadza się najczęściej na następujących partiach ciała: nogi, pachy, okolice bikini.  Skóra w tych obszarach nie może być uszkodzona.  Należy przed zabiegiem ją ogolić lub obciąć włoski krótko nożyczkami. Nie wolno wykonywać zabiegu depilacji kremem.  ponadto musi być czysta, nawilżona i zdrowa. Nie należy smarować jej kremami tuż przed zabiegiem. Przeciwwskazaniem są zwłaszcza kremy złuszczające, które powodują zwiększenie wrażliwości i tym samym uszkodzenie skóry. Usuwanie owłosienia przy pomocy lasera odbywa się po uprzednim przetestowaniu go na wybranej partii skóry. Wykonuje się to w celu sprawdzenia jak skóra zachowuje się po jego użyciu na małym jej obszarze.

Przeciwwskazania

Przygotowując się do depilacji laserowej warto wspomnieć o przeciwwskazaniach do tego zabiegu. Otóż nie powinny wykonywać jej osoby, u których na skórze pojawiła się reakcja alergiczna tzw. pokrzywka.  Należy poinformować kosmetyczkę o przyjmowanych lekach zarówno tych stosowanych na skórę jak i tych doustnych np. środkach antykoncepcyjnych, tabletkach odchudzających.  Nawet niektóre zioła w połączeniu z laserem mogą wywołać niepożądana reakcję. Chodzi o produkty światłoczułe, zalicza się do nich np. dziurawiec.  Należy zaprzestać ich spożywania już nawet 7 dni przed zabiegiem. W przeciwnym wypadku na depilowanej skórze mogą pozostać przebarwienia.  Ważnym warunkiem, który należy spełnić przed przystąpieniem do depilacji jest nie opalanie skóry. Dotyczy to zarówno opalania naturalnego, sztucznego jak i kremów samoopalających, które powodują zabarwienie skóry.

Depilacja laserowa jest korzystnym zabiegiem o ile, zadbamy o własne bezpieczeństwo. Stosowanie się do poniższych rad da nam pełna satysfakcję i zadowolenie z wykonanego zabiegu a dodatkowa rozmowa z kosmetyczką upewni nas, że nic nam nie grozi o ile, zastosujemy się do zaleceń przed i po zabiegu. Pamiętajmy jednak, aby umówić się na konsultację kilka dni przed zabiegiem, bowiem tylko w ten sposób  dowiemy się jak właściwie postępować i czy możemy zostać zakwalifikowani do tego zabiegu.

Więcej na stronie: http://portaldermatologiczny.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *